WordPress linklerin tamamına nofollow etiketi eklemek

WordPress altyapısı kullanan sitelerde yazı içerisindeki, yazı özetindeki ve yorumlardaki linklere nofollow etiketini eklemek istiyorsanız doğru yetdesiniz. Aşağıdaki kod ile önceden yazılmış, yeni yazılacak olan bütün yazılara ve yorumlara otomatik olarak nofollow etiketini eklemiş olacaksınız. Gelelim kodumuza, bu kodu function.php içerisinde php kapatma tag’ından önce eklemeniz gerekiyor. function nofollowekle($text){ ..

400 Okunma Yorum Yok
1
DEVAMI

WordPress Siteye Kar Yağdırma

2008 öncesi blog yazdığım dönemlerde her yılbaşında siteye kar yağdırma modası vardı. Dün yabancı bloglarda gezinirken değişik kar yağdırma efektlerine denk geldim. Yine kar yağdırsam mı yağdırmasam mı derken bi baktım ki wordpress yeni güncelleme ile ayarlara otomatik bu özelliği getirmiş :) WordPress siteye kar yağdırma için; WordPress admin panelinden Ayarlar > Genel’e gelerek sayfanın en aşağısından ..

554 Okunma 1 Yorum
3
DEVAMI

Sitedeki Videoları Mobil Uyumlu Hale Getirmek

FitVids Sitenizdeki youtube, vimeo videolarını her tarayıcının çözünürlüğüne göre uygun boyutlarda göstermek için oluşturulmuş, boyutlanabilir video sağlayan javascript betiğidir. Ben yazıda wordpress sitelerimize nasıl uygulayacağımızı anlatacağım. Öncelikle FitVids’i indirmemiz gerek. Kendi sitesinden son sürümü indirmek için buraya tıklayın. Eğer başka bir eklenti veya temanız jquery kullanmıyorsa onu ..

2.404 Okunma Yorum Yok
3
DEVAMI

Otomatik Yazı Sürümleri Kaydetmeyi Kapatmak

WordPress’de son versiyonlarda bi yazı yazdığımız zaman otomatik olarak farklı farklı sürümleri kaydediliyor. Bu da veritabanını gereksiz olarak şişiriyor. Bunlardan eklenti kullanmadan kurtulmak için vereceğim kodu wp-config.php içerisine yapıştırırsanız bu özelliği kapatmış olursunuz. define(‘WP_POST_REVISIONS’, false);   ..

430 Okunma Yorum Yok
1
DEVAMI

Yorumlardan URL’yi Kaldırmak

Bazı blog yazarları sitelerine gelen spam linklerden bunalmış durumda. Bloglarındaki bu url kısmını seo açısından kasmak diye tabir edilen backlink çalışması için de kullananlar mevcut. Onlar için kısa bir fonksiyon var. Aşağıda verdiğim kodu function.php dosyasına php kapatma tagından ?> önce eklerlerse yorumlardaki url kısmını kaldırmış olacaklar. Function.php’ye eklenecek kod: function yorum_url_deaktif($fields) ..

322 Okunma Yorum Yok
1
DEVAMI
YigitDemirel.Com © 2005-2013 | Yazar Google + Yiğit Demirel
Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
kalp