BLOG

En kolay ekran görüntüsü alma yöntemi

10 yıl önce Yigit Demirel tarafından yazılmıştır. 1.990 Okunma
3

lightshot
Ekran görüntüsü alıp yollamak normalde zahmetli iş. Önce print scr tuşuna bas daha sonra paint veya photoshop gibi programlara aktar, gerekli olan kısmı keserek al. Tekrar kaydet ardından herhangi bir resim upload sitesine yükle. Linkini al yolla.. Ben yazarken yoruldum gerçekten..

Tüm bu işlerimizi tek tuşla halledicek bir program önereceğim size; “Lightshot” ekran görüntüsü alma olayını keyifli hale çeviren program. Siz sadece print screen tuşuna basıyorsunuz ve ekran görüntüsü almak istediğiniz alanı seçiyorsunuz. Gerisini o hallediyor. Otomatik olarak imgur veya imageshack‘e yüklüyor fotoğrafı size direkt linkini veriyor.

Gelelim programın diğer güzel özelliklerine;

  • Eğer bi resim gördünüz ve bu resmi google’da aratmak istiyorsunuz fakat resmin etrafında başka şeyler de var. Lightshot burada da imdadımıza yetişiyor. Sadece seçtiğimiz alanı bir resimmiş gibi düşünüp google’da benzerlerini veya başka boyutlarını arayabiliyor.
  • Ekran görüntüsünü almak istediğimiz alan üzerinde kalem ve çerçeve araçlarıyla özellikle işaretlemek, belirtmek istediğimiz kısımları rahatlıkla gösterebiliyoruz. Hiçbir photoshop programı kullanmadan
  • Seçtiğimiz alanı direkt yazıcı’dan bastırabiliyoruz.
  • Yaptığımız işlemler için geri al tuşu mevcut. Hata yapmaktan çekinmiyoruz.
  • Seçtiğimiz alanı facebook, pinterest, twitter gibi sosyal mecralarda kolayca paylaşabiliyoruz.

İndir! Lightshot programı kendi resmi websitesinden indirmek için tıklayın


Bir Cevap Yazın

YigitDemirel.Com © 2005-2013 | Yazar Google + Yiğit Demirel
Site içerisindeki içerikler izinsiz kopyalanamaz, alıntı yapılamaz.
kalp